Asset Publisher Asset Publisher

TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA WIEDZY LEŚNEJ ROZSTRZYGNIĘTY!

15 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie wyłoniono Mistrza Wiedzy Leśnej.

W turnieju, zainicjowanym w ubiegłym roku wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Lubaczowie, wzięli udział uczniowie szkół podstawowych nr 1 i 2 z Lubaczowa. 
W związku z dużym zainteresowaniem pozostałych szkół, w 2018 roku  do udziału zaproszono uczniów z klas VI, VII i II gimnazjalnych z wszystkich szkół  powiatu lubaczowskiego. Ostatecznie w drugiej edycji konkursu uczestniczyły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubaczowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubaczowie, Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach, Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej, Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach, Szkoła Podstawowa w Dzikowie, Szkoła Podstawowa w Cewkowie, Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej i Szkoła Podstawowa w Łukawcu.

Turniej składał się z dwóch etapów: szkolnego i międzyszkolnego (finałowego)
Podczas etapu szkolnego, który odbywał na terenie zgłoszonych szkół, uczniowie rozwiązywali test z zakresu ogólnej wiedzy przyrodniczo-leśnej. Etap ten zakończył się wyłonieniem trzyosobowych drużyn reprezentujących szkołę w etapie finałowym. W skład drużyny weszli reprezentanci klas VI, VII i II gimnazjum, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w etapie szkolnym. 
W etapie finałowym rozegranym w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie, w obecności kibicujących z trybun nauczycieli i kolegów, drużyny zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami między innymi:  rozpoznawaniem roślin i zwierząt na fotografiach, rozpoznawaniem przyniesionych z lasu gałązek, liści, nasion drzew i krzewów leśnych czy tropów zwierząt. Całość, w formie teleturnieju z na przemian zadawanymi pytaniami i trzema szansami w przypadku błędnej odpowiedzi, poprowadził brawurowo Daniel Pilip ze Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.
W finałowej końcówce na placu boju pozostały Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej  oraz Szkoła Podstawowa w Cewkowie. Po wyrównanej walce, w dogrywce,  tytuł  Mistrza Wiedzy Leśnej zdobyła Szkoła Podstawowa w Cewkowie.

Na zakończenie konkursu uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie m.in. plecaki, kubki, „leśne” poduszki i inne gadżety. Zwycięska Szkoła odebrała z rąk Organizatorów bon w wysokości 700 zł, a członkowie drużyny smartwatche i torby sportowe.
Gratulujemy zwycięzcom.