Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy z Lubaczowa najlepsi na Podkarpaciu

Już po raz trzynasty (w sobotę 25.04.2015 r.) leśnicy – pasjonaci siatkówki – mogli rywalizować w turnieju piłki siatkowej o „Puchar Przewodniczącego ZO SITLID w Krośnie". Gospodarzem tegorocznych zmagań było Nadleśnictwo Bircza. Do turnieju przystąpiła rekordowa liczba drużyn. Osiemnaście zespołów reprezentowało Nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie a jeden Biuro RDLP w Krośnie.

Zespoły podzielono na 4 grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym". Do fazy półfinałowej mogła wejść tylko jedna drużyna z każdej grupy co dodatkowo mobilizowało zawodników. W finałowej czwórce znalazły się ekipy z Lubaczowa, Głogowa, Birczy i Oleszyc.

Pary półfinałowe wyglądały następująco:

Lubaczów-Głogów

Bircza-Oleszyce

Po wyrównanym ale zwycięskim pojedynku z Nadleśnictwem Głogów siatkarze z Lubaczowa stanęli oko w oko z zeszłorocznymi mistrzami z Nadleśnictwa Bircza. Pierwszy set obfitował w długie i męczące wymiany, efektowne obrony i potężne ataki. Drugi set natomiast pokazał przewagę drużyny z Lubaczowa i zakończył się wynikiem 25:9.

Mecz o trzecie miejsce również zapewnił ogromne emocje dla siatkarzy i kibiców. Ostatecznie w pojedynku lepsza okazała się reprezentacja Nadleśnictwa Głogów i zapewniła sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

Na zakończenie przyznano nagrody indywidualne doceniając najlepszych zawodników turnieju.