LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Złoto tym razem nie dla nas!

Nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu sprzed roku w Turnieju Piłki Siatkowej o puchar przewodniczącego SITLiD w Krośnie. Piętnastą edycję zawodów, rozgrywaną w ubiegłą sobotę (22.04.) zwyciężyła drużyna Nadleśnictwa Oleszyce, której ulegliśmy w finałowym starciu 2:0.

Do turnieju, którego organizatorem w tym roku było Nadleśnictwo Lutowiska, przystąpiło 20 drużyn z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, z czego 19 drużyn to ekipy nadleśnictw i 1 drużyna reprezentująca biuro RDLP
w Krośnie.

Drużyny zostały podzielone na 4 grupy po zespołów w każdej. Ekipa Nadleśnictwa Lubaczów trafiła do grupy z zespołami z Dukli, Stuposian, Ustrzyk Dolnych i biura RDLP w Krośnie. Mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym do dwóch wygranych setów, a do półfinału awansowała drużyna, która wywalczyła pierwsze miejsce w grupie.

W 4 meczach ekipa z Lubaczowa odniosła komplet zwycięstw, z których jednak najbardziej zacięty okazał się bój z drużyną Nadleśnictwa Stuposiany. Po wygrany pierwszym secie, w drugim pojawiła się lekka zadyszka, która spowodowała, że tę partię lubaczowianie przegrali. W tie-breaku wykazali się jednak dużą determinacją i zaangażowaniem, które przyniosło oczekiwany skutek w postaci końcowego triufmu.

W półfinale doszło do starcia z zespołem Nadleśnictwa Bircza, z którym pojedynki chyba już na stałe wpisały się w historię turnieju. Wynik końcowy? 2:0 dla siatkarzy z Lubaczowa i pewny awans do finału.

W finale zaś już czekali koledzy zza miedzy, czyli ekipa Nadleśnictwa Oleszyce. Bardzo dobry początek pierwszego seta w wykonaniu drużyny z Lubaczowa, nie pozwolił jednak na drugą z rzędu obronę mistrzowskiego tytułu i z końcowego sukcesu mogła się cieszyć drużyna z Oleszyc.

Nadleśnictwo Lubaczów reprezentowali: Tadeusz Pryjma, Piotr Rozwód, Jacek Pasionek, Daniel Mroczko, Piotr Presz, Paweł Mokrzycki, Krzysztof Pryciuk, Robert Stankiewicz, Marcin Jarosławiec, Paweł Niegardowski, Magdalena Szczybyło.

Po zakończeniu zmagań nagrody i wyróżnienia wręczyła m.in. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Pani Grażyna Zagrobelna.

 

Tekst: M.J.

Zdjęcia: R.G. Leja