LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Zawody Drwali 2016 w Nadleśnictwie Lubaczów

Kolejna odsłona Zawodów Drwali w Nadleśnictwie Lubaczów za nami. W dniu 19 sierpnia 2016 r. na terenie leśnictwa Sikorówka odbyły się coroczne Zawody Drwali na terenie Nadleśnictwa Lubaczów.

Do zawodów przystąpiło 9 pilarzy, reprezentujących, działające na terenie tut. nadleśnictwa, Zakłady Usług Leśnych, gotowych do sprawdzenia swoich umiejętności operowaniu pilarką. W odróżnieniu od codziennej pracy, ich przygotowanie przed przystąpieniem do każdej konkurencji, technika obsługi pilarki i zachowanie w trakcie przebiegu poszczególnych czynności podlegały ocenie przez powołane dwuosobowe zespoły sędziowskie, składające się z pracowników Służby Leśnej Nadleśnictwa Lubaczów. Do zadań zespołów sędziowskich należało skrupulatne i rzetelne zmierzenie wyników uzyskanych przez poszczególnych zawodników.

Drwale rywalizowali w 5 konkurencjach sprawdzających umiejętności wykorzystywane
w codziennej pracy:
1.    Ścinka drzewa
2.    Okrzesywanie drzewa
3.    Przygotowanie pilarki do pracy
4.    Złożona przerzynka kłód
5.    Dokładność przerzynki

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu zdobytych przez uczestników punktów, okazało się, że zwycięzcą został Mariusz Antosz reprezentujący Zakład Usług Leśnych W. Cwynar i K. Knap z dorobkiem 842 pkt. Z wynikiem 825 pkt, na drugim miejscu, uplasował się Daniel Furgała z ZUL Robert Piętowski, zaś na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Staroń przedstawiciel ZUL Ryszard Niedużak z rezultatem 774 pkt.

Wśród wręczających nagrody, oprócz Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubaczów i Lidera Konsorcjum ZUL Pana Witolda Cwynara, znalazł się także przedstawiciel firmy Składnica Części Zamiennych „Rolnik", fundator nagrody głównej.

Zwycięstwo w Zawodach, oprócz otrzymania profesjonalnej pilarki spalinowej, pozwoliło uzyskać przepustkę na rozgrywane w ostatni piątek sierpnia br. XI Regionalne Zawody Drwali, które w tym roku odbędą się na terenie Nadleśnictwa Kańczuga.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!