LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Zawody Drwali 2014

W dniu 08.08.2014r. na terenie leśnictwa szkółkarskiego Sikorówka odbyły się Zawody Drwali dla pracowników Zakładów Usług Leśnych działających przy Nadleśnictwie Lubaczów.

Kolejna odsłona Zawodów Drwali jest już za nami.  Sportowa rywalizacja w połączeniu z dużymi emocjami to z całą pewnością mieszanka wybuchowa.


Na starcie  stawiło się 10 pilarzy gotowych do przetestowania swoich umiejętności posługiwania się pilarką. Tym razem jednak ich praca nie obywała się tylko pod okiem swoich pomocników,  jak przy wykonywaniu swoich codziennych obowiązków, ale przede wszystkim sędziów (pracowników Służby Leśnej Nadleśnictwa Lubaczów), którzy skrupulatnie mierzyli i oceniali wykonywanie czynności.


Drwale rywalizowali w 5 konkurencjach sprawdzających umiejętności wykorzystywane w codziennej pracy :
1.    Ścinka drzewa
2.    Okrzesywanie drzewa
3.    Demontaż i montaż pilarki
4.    Złożona przerzynka kłód
5.    Przerzynka na dokładność


Prawidłowe i skuteczne postępowanie w działaniu, precyzja pracy oraz doświadczenie to główne elementy decydujące o wysokim miejscu w ostatecznej klasyfikacji.  Za każde uchybienie, błąd postępowania w trakcie poszczególnych konkurencji, będący wynikiem pośpiechu czy też zbyt dużych emocji, naliczane były punkty karne.


Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu zdobytych przez uczestników punktów, okazało się, że zwycięzcą został Sebastian Staroń reprezentujący Zakład Usług Leśnych Ryszard Niedużak. Druga lokata przypadła Piotrowi Knapowi z ZUL Stanisław Knap, zaś na najniższym stopniu podium stanął Daniel Furgała przedstawiciel ZUL Robert Piętowski.


Zajęcie pierwszego miejsca w Zawodach, oprócz nagrody pieniężnej, dało przepustkę na rozgrywane w ostatni piątek sierpnia br. Regionalne Zawody Drwali, które w tym roku odbędą się na terenie Nadleśnictwa Leżajsk.


Zakończone Zawody Drwali były nie tylko okazją do zdrowego współzawodnictwa i pokazania swoich umiejętności, ale także do promowania bezpiecznych zachowań i działań w pracy z pilarką spalinową, które w przyszłości mają zmniejszyć ryzyko wystąpienia groźnych wypadków przy pracy w lesie.