LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

XV odsłona Konkursu Ekologicznego

W dn. 05.06.2014 r., już po raz 15., Nadleśnictwo Lubaczów zorganizowało Konkurs Ekologiczny, który zgodnie z tradycją odbył się na terenie leśnictwa szkółkarskiego Sikorówka.

Do konkursu przystąpili uczniowie I, II i III klas Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie, którzy rywalizowali ze sobą w poszczególnych grupach wiekowych. Zawodnicy w drodze do zwycięstwa musieli się zmierzyć z przyrodniczymi konkurencjami, do których należało rozwiązanie krzyżówek o tematyce przyrodniczej,  rozpoznanie na podstawie zdjęć gatunków zwierząt na co dzień występujących w lesie, rozpoznanie odgłosów zwierząt oraz ich tropów, a także rozpoznanie gatunków drzew i krzewów na podstawie ulistnionych pędów.


Panująca przyjazna i radosna atmosfera nie przysłoniła elementu rywalizacji pomiędzy uczestnikami i praktycznie na każdym kroku dało się słyszeć „na gorąco"  wyniki uzyskiwane przez poszczególne drużyny, co miało dodatkowo wyzwolić chęć zwycięstwa.


Poziom konkursu był bardzo wyrównany i o ostatecznych rozstrzygnięciach decydowały pojedyncze punkty. Na potwierdzenie tego warto nadmienić, że w przypadku III klasy konieczna była dogrywka aby uzyskać ostateczną klasyfikację.
Uczniowie doskonale przygotowali się do zmagań i wykazali się nie lada wiedzą w drodze do celu.


Na zakończenie zwycięzcy zostali docenieni dyplomami i nagrodami, natomiast Nadleśnictwo Lubaczów otrzymało podziękowania za profesjonalne przygotowanie konkursu.