LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

XIX Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Już po raz 19 w scenerii szkółki leśnej „Sikorówka” odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej organizowany przez Nadleśnictwo Lubaczów oraz Szkołę Podstawową Nr 1 im. Gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie.

Uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności  w takich konkurencjach jak: rozpoznawanie drzew na podstawie ulistnionych gałązek, rozpoznawanie zwierząt leśnych na podstawie ilustracji, rozpoznawanie odgłosów oraz tropów leśnych, a także rozwiązywanie krzyżówki z ekologii. Dzieci pracując w trzyosobowych zespołach podczas rozwiązywania zadań w każdej konkurencji wykazały się dużą wiedzą leśną i  przyrodniczą. 

Miłym przerywnikiem w konkursowych zmaganiach był poczęstunek z grilla. 
W tegorocznej edycji Konkursu gościliśmy Panią Alicję Magurę z Katolickiego Radia Zamość, która przyglądając się przebiegowi Konkursu stworzyła ciekawą audycję. Audycji będzie można posłuchać 8 czerwca o godzinie 17:10.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów oraz Starostwo Powiatowe w Lubaczowie.