LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

XII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLID w Krośnie - Rozstrzygnięty!

Reprezentacja Nadleśnictwa Bircza zajęła pierwsze miejsce w „XII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLID w Krośnie”. W decydującym meczu pokonała po tie-breaku drużynę Nadleśnictwa Głogów 2:1.

Jak co roku, już tradycyjnie, w ostatnią sobotę kwietnia zorganizowano „XII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie" pod honorowym patronatem Dyrektora RDLP w Krośnie Edwarda Balwierczaka, o który walczyły ekipy piętnastu nadleśnictw z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie oraz drużyna biura RDLP w Krośnie. W tym roku zaszczyt organizacji XII edycji turnieju przypadł w udziale Nadleśnictwu Lubaczów.


Głównym miejscem zmagań była hala sportowa Zespołu Szkół im. J. Kustronia w Lubaczowie, gdzie już od samego rana gromadziły się drużyny, które zgłosiły chęć udziału w tej imprezie.

 
Godziny spędzone na wspólnych treningach i sparingach, niejednokrotnie okupione mniejszymi lub większymi kontuzjami oraz hektolitry wylanego potu miały zaprocentować i dać upragniony sukces w tym prestiżowym turnieju.


Przed przystąpieniem do rywalizacji, całą stawkę drużyn podzielono na 4 grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym". Drużyna z Lubaczowa trafiła w grupie na ekipy z Kolbuszowej, Strzyżowa i Leżajska. Mecze grupowe obfitowały we wszystko to, za co kochamy siatkówkę. Długie, męczące wymiany piłek, gra punkt za punkt, wspaniałe odbiory i rewelacyjne ataki, sytuacje zmieniające się jak w kalejdoskopie kończące się nierzadko bardzo zaskakująco. Grupowa rywalizacja była szczęśliwa tylko dla pierwszych dwóch ekip z każdej grupy, które awansowały do fazy pucharowej. Zwycięzcą „lubaczowskiej" grupy okazała się drużyna gospodarzy, która z kompletem zwycięstw wyprzedziła reprezentację Nadleśnictwa Kolbuszowa.


Pary ćwierćfinałowe wyglądały następująco:
Lesko – Kolbuszowa
Tuszyma –  Lubaczów
Głogów  – Oleszyce
Sieniawa –  Bircza

W strefie medalowej znalazła się drużyna gospodarzy, w której mierzyła się z Nadleśnictwem Bircza, a drugą parę półfinałową utworzyła Kolbuszowa z Głogowem. Po tie-breaku reprezentacja Nadleśnictwa Lubaczów musiała uznać wyższość rywali, zaś w drugim meczu lepsza okazała się drużyna z Głogowa.

Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęła ekipa z Lubaczowa, która pokonała swojego grupowego rywala – Nadleśnictwo Kolbuszowa 2:0. Natomiast z końcowego sukcesu mogło cieszyć się Nadleśnictwo Bircza, które w meczu finałowym nie dało szans Nadleśnictwu Głogów i zwyciężyło 2:1, pomimo przegranej w pierwszym secie.

Na zakończenie przyznano nagrody indywidualne, doceniając tym samym najlepszych zawodników:
Najlepszy rozgrywający – Jacek Pasionek (Nadleśnictwo Lubaczów)
Najlepszy atakujący – Krystian Głowacz (Nadleśnictwo Bircza)
Najlepszy broniący – Adam Orlewski (Nadleśnictwo Kolbuszowa)
Najlepszy zawodnik turnieju – Piotr Rozwód (Nadleśnictwo Lubaczów)