LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

Udana obrona tytułu!

Już po raz czternasty (w sobotę 23.04.2016 r.) leśnicy – pasjonaci siatkówki – mogli rywalizować w turnieju piłki siatkowej o „Puchar Przewodniczącego ZO SITLID w Krośnie". Gospodarzem tegorocznych zmagań było Nadleśnictwo Dynów. Do turnieju przystąpiło szesnaście zespołów reprezentujących Nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie oraz jeden  zespół Biura RDLP w Krośnie. 

Zespoły podzielono na 6 grup po 3 drużyny, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym". Do następnego etapu rozgrywek przeszły drużyny, które zajęły 1 i 2 miejsce w swojej grupie. Zespoły te rozegrały po jednym meczu między sobą systemem pucharowym tj. zwycięzca grupy A rywalizował z ekipą, która zajęła 2 miejsce w grupie B i tak dalej. Zwycięzcy fazy pucharowej utworzyły dwie nowe grupy: grupa G - Lubaczów, Lutowiska, Oleszyce oraz grupa H - Dynów, Kolbuszowa, Tuszyma, w których to po raz kolejny rozegrano mecze systemem "każdy z każdym". W grupach po tym etapie, drużyny zajęły kolejne miejsca: 3 – Oleszyce i Dynów (odpadły z dalszych rozgrywek), miejsca 2 – Lutowiska i Tuszyma – mecz o miejsce 3 oraz zwycięzcy – Lubaczów i Kolbuszowa – mecz o 1 miejsce w turnieju.

Mecz o trzecie miejsce zapewnił ogromne emocje dla siatkarzy i kibiców. Ostatecznie w pojedynku lepsza okazała się reprezentacja Nadleśnictwa Tuszyma i zapewniła sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

Po wyrównanym ale zwycięskim finałowym pojedynku z Nadleśnictwem Kolbuszowa siatkarze z Lubaczowa obronili wywalczony przed rokiem w Birczy tytuł mistrzowski.

Na zakończenie przyznano nagrody indywidualne doceniając najlepszych zawodników turnieju.

 

Fot.: Nadleśnictwo Dynów