LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

III Leśny Bieg do Źródeł

W dniu 20.05.2018 r. już po raz trzeci Nadleśnictwo Lubaczów, wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Nowin Horynieckich, Parafią Rzymskokatolicką w Horyńcu-Zdroju oraz Gminą Horyniec, zorganizowało ,,Bieg do źródeł”.

Ideą tego biegu jest pokazanie malowniczego, z pięknymi lasami fragmentu Nadleśnictwa, propagując przy tym zdrowy tryb życia w postaci biegania na łonie natury. W to majowe popołudnie uczestnicy mieli do wyboru przejście 6 km trasy w ramach marszu nordic walking oraz 13 kilometrowy bieg.

Start i meta zawodów umiejscowione były tuż przy drewnianej kapliczce z źródłem wody w jej wnętrzu, w której jest czczona od niepamiętnych czasów Matka Boża Niepokalanie Poczęta. Na trasie biegacze mogli zobaczyć m.in. kamieniołom w Bruśnie, dostrzegalnię przeciwpożarową w leśnictwie Polanka. Największe jednak wrażenie zrobiły na uczestnikach tutejsze jary i wąwozy. Urozmaicona rzeźba terenu zwiększyła nieco trudność trasy w porównaniu do trasy z ubiegłego roku poprzez konieczność pokonywania stosunkowo stromych podbiegów. Po trudach współzawodnictwa na uczestników zawodów czekał ciepły posiłek, przy którym były snute plany organizacji biegu w przyszłym roku.


Wyniki biegu i marszu nordic walking znajdują się poniżej.
Obszerna galeria zdjęć z imprezy znajduje się na profilu facebookowym naszego nadleśnictwa.