LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

II LEŚNY BIEG DO ŹRÓDEŁ

11 czerwca br. (niedziela) w Nowinach Horynieckich odbył się „II Leśny Bieg do Źródeł”.

Nadleśnictwo Lubaczów wspólnie z gminą Horyniec – Zdrój, Stowarzyszeniem Rozwoju Nowin Horynieckich oraz Parafią Rzymsko-Katolicką w Horyńcu-Zdroju zaproponowało wszystkim chętnym aktywne spędzenie niedzielnego popołudnia wśród lasów Nowin Horynieckich i w atmosferze Kapliczki na wodzie. Patronat honorowy nad biegiem objęli JE Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Przed biegiem głównym odbyły się biegi dla dzieci, w których wzięło udział 34 zawodników. Młodzi amatorzy sportu dzielnie walczyli o miejsca na podium w dwóch kategoriach: dziewczyny i chłopcy. Każdy uczestnik po ukończonym biegu udekorowany został medalem oraz otrzymał dyplom i drobny upominek. Zwycięzcy otrzymali ponadto nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatorów.

W biegu głównym na starcie 16  km trasy prowadzącej głównie drogami leśnymi stanęło 69 zawodników: 20 kobiet i 49 mężczyzn. W tym roku rywalizacja odbywała się w następujących kategoriach: open, kobiety do 40 lat, mężczyźni do 40 lat, kobiety 40 + oraz mężczyźni 40 + . Pierwszy zawodnik – Marcin Kruba z Jarosławskiej Grupy Biegowej "Sokół" pojawił się na mecie już po nieco ponad godzinie (1:07:50,26). Na wszystkich, którzy ukończyli bieg czekały pamiątkowe medale i drobne upominki, zaś zwycięzcy otrzymali piękne, drewniane statuetki.

Po zakończeniu rywalizacji i uhonorowaniu zwycięzców na wszystkich uczestników imprezy czekał ciepły posiłek i muzyka, która porwała do tańca niejednego biegacza.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.