LISTA AKTUALNOŚCI LISTA AKTUALNOŚCI

„Alaska daleko … Podkarpackie tuż, tuż” 2016

13-14 lutego 2016 r. w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyła się odsłona kolejnej edycji imprezy o nazwie „Alaska daleko … Podkarpackie tuż, tuż". Impreza miała na celu promocję zimowych form aktywnego wypoczynku. Zorganizowano gry i zabawy terenowe: geocaching, rajd nordic walking, turniej drużynowy Bumber Ball.

Nadleśnictwo Lubaczów przygotowało szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Można było zobaczyć kilkanaście zaprezentowanych zwierząt i dowiedzieć się ciekawostek z ich życia. Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się konkursy rozpoznawania gatunków drzew oraz tropów zwierząt, a także układanie puzzli. Młodzież i dorośli chętnie brali udział w przerzynce na czas drewna starą piłą „moja – twoja". Za uczestnictwo w przygotowanych atrakcjach każdy otrzymał ciekawe nagrody.

Dla zmarzniętych i głodnych czekało wielkie ognisko zwane watrą, a także możliwość spróbowania potraw przygotowywanych w plenerze. W tle odbywał się turniej łucznictwa tradycyjnego, oraz przejażdżki konne, które umilane były koncertami na instrumentach pasterskich.